fbpx
Kurs eksfoliacji kwasami

KURS EKSFOLIACJI KWASAMI

Eksfoliacja kwasami to zabieg chemicznego złuszczania, polegający na kontrolowanej aplikacji substancji złuszczającej. Głębokość złuszczania a także jego skuteczność zależy od rodzaju kwasu, jego stężenia, czasu aplikacji, postaci kwasu, stanu skóry oraz pH. Kwasy pomagają substancjom aktywnym, stosowanym po peelingu, na głębszą penetrację, stymulują odnowę komórkową i syntezę kolagenu oraz elastyny.

Kurs eksfoliacji kwasami pozwala na poznanie zagadnienia zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Szkolenie skierowane jest do osób początkujących, pragnących zawodowo zajmować się kosmetyką, jak i osób związanych z branżą pielęgnacji urody. Szkolenie pozwala poszerzyć wiedzę jak i nabyć nowe umiejętności praktyczne.

Kurs prowadzony jest indywidualnie lub w 2-osobowych grupach. Każdy uczestnik kursu ma zapewnione własne stanowisko pracy wyposażone w aparaturę kosmetyczną, artykuły jednorazowego użytku, wszelkie potrzebne preparaty i akcesoria kosmetyczne oraz modeli do ćwiczeń.

Na całość szkolenia składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne. Przed każdym zabiegiem instruktor wykonuje pokaz na modelce a następnie kursant wykonuje zabieg kosmetyczny. Naszym atutem jest duża ilość zajęć praktycznych, które stanowią nawet 90% nauki, podczas których kursanci ćwiczą zdobytą wiedzę i umiejętności.

Termin kursu ustalany jest indywidualnie.

Poniedziałek – sobota w godzinach 10:00 – 14:30. Zajęcia odbywają się przez 1 dzień.

Cena kursu: 1500 zł
Czas trwania: 6 godzin

PROGRAM:

1. Definicja eksfoliacji kwasami
2. Wywiad kosmetyczny i karta klienta
3. Rodzaje i charakterystyka kwasów
4. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
5. Efekty zabiegu eksfoliacji kwasami
6. Preparaty używane podczas zabiegu
7. Pielęgnacja skóry po zabiegu
8. Przygotowanie stanowiska pracy
9. Przygotowanie klientki
10. Metodyka zabiegu
11. Ćwiczenia praktyczne z użyciem kwasu migdałowego, laktobionowego, glikolowego, pirogronowego

Po ukończeniu kursu, uczestnik zdobywa wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do profesjonalnego wykonywania zabiegu eksfoliacji kwasami z zastosowaniem odpowiednio dobranych do rodzaju cery preparatów oraz profesjonalne doradztwo przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po ukończeniu kursu każda osoba otrzymuje certyfikat oraz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim, który upoważnia do pracy w zawodzie oraz do otwarcia własnego salonu.

Program kursu kosmetycznego jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną ALOE Kosmetyka i Szkolenia i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o „Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

Zobacz nasze inne kursy kosmetyczne twarzy.

Kia Seltos X-Line Turbo 2024
Самые быстрые модели Mercedes-Benz AMG
Toyota Camry 2025: пока все подтверждено