fbpx
Kurs mezoterapii mikroigowej dłoni

KURS MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ DŁONI

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują naskórek do regeneracji, ponadto mikro urazy prowokują skórę do reakcji naprawczych, będących podstawą odnowy tkanek. Mezoterapia mikroigłowa zapewnia wchłanialność na poziomie 75-85% zaś w przypadku tradycyjnej aplikacji 0,03-1%. Zabieg można wykonywać na całym ciele w zależności od problemów. Rezultaty w postaci napięcia skóry, zmiany jej kolorytu, zniwelowanie przebarwień, znaczna redukcja zmarszczek i bruzd, poprawa owalu twarzy, spłycenie blizn, rozstępów i cellulitu widoczne są już po kilku zabiegach. Regularne korzystanie z zabiegu mezoterapii mikroigłowej znacząco napina i wzmacnia strukturę skóry. Dzięki temu cera jest wyraźnie odmłodzona, a struktura skóry przebudowuje się. Wzmocnieniu i pogrubieniu ulega bariera ochronna przeciw czynnikom zewnętrznym tj. wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenia. Zabieg ze względu na niezwykłą efektywność stał się doskonała alternatywą dla terapii laserowych i innych propozycji z zakresu medycyny estetycznej.

Dłonie są jednym z najbardziej widocznych atrybutów urody a gładkie i wypielęgnowane wizytówką każdej kobiety. Skóra dłoni potrzebuje intensywnego nawilżania i regeneracji, ponieważ jest bardzo delikatna oraz częściej niż inne części ciała narażona na kontakt z wodą, detergentami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Z wiekiem traci elastyczność a na skutek przemian hormonalnych lub po nadmiernym opalaniu na dłoniach mogą pojawić się plamy i przebarwienia.

Kurs mezoterapii mikroigowej dłoni skierowany jest do osób początkujących pragnących zawodowo zajmować się kosmetyką dłoni jak i osób związanych z branżą pielęgnacji urody, w celu doskonalenia umiejętności i aktualizacji wiedzy na temat nowości pojawiających się na polskim rynku.

Kurs prowadzony jest indywidualnie lub w grupach 2-osobowych. Każdy uczestnik kursu ma zapewnione własne stanowisko pracy wyposażone w aparaturę kosmetyczną, artykuły jednorazowego użytku, wszelkie potrzebne preparaty i akcesoria kosmetyczne oraz modeli do ćwiczeń.
Na całość szkolenia składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne. Przed każdym zabiegiem instruktor wykonuje pokaz na modelce a następnie kursant wykonuje zabieg kosmetyczny. Naszym atutem jest duża ilość zajęć praktycznych, które stanowią nawet 90% nauki, podczas których kursanci ćwiczą zdobytą wiedzę i umiejętności.

Termin kursu ustalany jest indywidualnie.

Poniedziałek – sobota w godzinach 10:00 – 14:30. Zajęcia odbywają się przez 1 dzień.

Cena kursu: 1000 zł
Czas trwania: 6 godzin

PROGRAM:

1. Gabinet kosmetyczny
• przepisy BHP
• cechy i wygląd gabinetu
• zasady dezynfekcji i sterylizacji narzędzi (obsługa autoklawu)
• cechy i obowiązki manicurzystki
2. Wywiad kosmetyczny i karta klienta
3. Definicja mezoterapii mikroigłowej
4. Rodzaje mezoterapii mikroigłowej
• dermapen
• derma roller
5. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
6. Efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej
7. Preparaty używane podczas zabiegu
8. Przygotowanie stanowiska pracy
9. Przygotowanie klientki
10. Metodyka zabiegu
11. Zabieg mezoterapii mikroigłowej na dłonie
12. Ćwiczenia praktyczne

Po ukończeniu kursu, uczestnik zdobywa wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do profesjonalnego wykonywania zabiegu mezoterapii mikroigłowej dłoni z zastosowaniem odpowiednio dobranych do rodzaju skóry preparatów oraz profesjonalne doradztwo przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po ukończeniu kursu każda osoba otrzymuje skrypt szkoleniowy, certyfikat oraz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim, który upoważnia do pracy w zawodzie oraz do otwarcia własnego salonu.

Program kursu kosmetycznego jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną ALOE Kosmetyka i Szkolenia i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o „Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

Zobacz nasze inne kursy kosmetyczne dłoni.

Kia Seltos X-Line Turbo 2024
Самые быстрые модели Mercedes-Benz AMG
Toyota Camry 2025: пока все подтверждено