Kurs mikrodermabrazji diamentowej
Kurs mikrodermabrazji korundowej
Kurs oxybrazji

KURS MIKRODERMABRAZJI DIAMENTOWEJ, KORUNDOWEJ, OXYBRAZJI

Mikrodermabrazja diamentowa oraz korundowa to rodzaje peelingu mechanicznego. Zabieg mikrodermabrazji polega na ścieraniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń, czego efektem jest dokładne oczyszczenie skóry. Przy zastosowaniu mikrodermabrazji z powierzchni skóry usuwane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (łój, pot), zrogowaciałe komórki oraz zanieczyszczenia w postaci brudu, pyłu, mikroorganizmów, resztek makijażu i innych kosmetyków. Mikrodermabrazja nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, ale również pobudza jej procesy regeneracyjne, gdyż po usunięciu warstwy rogowej następuje szybka odbudowa tkanek i zastąpienie ich nowymi komórkami. W następstwie tego zabiegu komórki podstawne szybko się dzielą, co prowadzi do efektu odmłodzenia, poprawia się koloryt, elastyczność i sprężystość pobudzonej do aktywności skóry. Pozbawiona wierzchniej warstwy skóra jest miękka i gładka, a jej powierzchnia wyrównuje się. Mikrodermabrazja ułatwia też przenikanie substancji aktywnych do jej głębszych warstw. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej polega na ścieraniu warstwy naskórka oraz zanieczyszczeń przy pomocy głowic diamentowych. Zabieg mikrodermabrazji korundowej polega na ścieraniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu.
Mikrodermabrazja tlenowa (oxybrazja) łączy w sobie tlen i sól fizjologiczną, którymi złuszcza się obumarły naskórek. Można tym sposobem pozbywać się zalegających na skórze i w porach zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i krostek. Zabieg oxybrazji jest wykonywany przy użyciu urządzenia emitującego strumień tlenu, który wyrzucany jest pod wysokim ciśnieniem. Dodatkowo, tlen jest zmieszany z płynem fizjologicznym, służącym do infuzji. Mikrodermabrazja tlenowa ma dodatkową zaletę, efekt dermabrazji naskórka uzyskany w ten sposób jest uzupełniony idealnym dotlenieniem skóry właściwej.

Kurs mikrodermabrazji diamentowej, korundowej i oxybrazji pozwala na poznanie zagadnienia zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Szkolenie skierowane jest do osób początkujących, pragnących zawodowo zajmować się kosmetyką, jak i osób związanych z branżą pielęgnacji urody. Szkolenie pozwala poszerzyć wiedzę jak i nabyć nowe umiejętności praktyczne.

Kurs prowadzony jest indywidualnie lub w 2-osobowych grupach Każdy uczestnik kursu ma zapewnione własne stanowisko pracy wyposażone w aparaturę kosmetyczną, artykuły jednorazowego użytku, wszelkie potrzebne preparaty i akcesoria kosmetyczne oraz modeli do ćwiczeń.

Na całość szkolenia składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne. Przed każdym zabiegiem instruktor wykonuje pokaz na modelce a następnie kursant wykonuje zabieg kosmetyczny. Naszym atutem jest duża ilość zajęć praktycznych, które stanowią nawet 90% nauki, podczas których kursanci ćwiczą zdobytą wiedzę i umiejętności.

Termin kursu ustalany jest indywidualnie.

Poniedziałek – sobota w godzinach 10:00 – 16:00. Zajęcia odbywają się przez 1 dzień.

Cena kursu: 2000 zł
Czas trwania: 8 godzin

PROGRAM:

1. Definicja mikrodermabrazji diamentowej
2. Definicja mikrodermabrazji korundowej
3. Definicja oxybrazji
4. Rodzaje mikrodermabrazji
• mikrodermabrazja diamentowa
• mikrodermabrazja korundowa
• mikrodermabrazja tlenowa (oxybrazja)
5. Wywiad kosmetyczny i karta klienta
6. Zasady dezynfekcji i sterylizacji narzędzi pracy
7. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
8. Efekty zabiegu
9. Preparaty używane podczas zabiegu
10. Pielęgnacja skóry po zabiegu
11. Przygotowanie stanowiska pracy
12. Przygotowanie klientki
13. Metodyka zabiegu
14. Ćwiczenia praktyczne

Po ukończeniu kursu, uczestnik zdobywa wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do profesjonalnego wykonywania zabiegów: mikrodermabrazji diamentowej, korundowej, oxybrazji z zastosowaniem odpowiednio dobranych do rodzaju cery preparatów oraz profesjonalne doradztwo przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po ukończeniu kursu każda osoba otrzymuje certyfikat oraz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim, który upoważnia do pracy w zawodzie oraz do otwarcia własnego salonu.

Program kursu kosmetycznego jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną ALOE Kosmetyka i Szkolenia i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o „Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

Zobacz nasze inne kursy kosmetyczne twarzy.

Kia Seltos X-Line Turbo 2024
Самые быстрые модели Mercedes-Benz AMG